Tinédzsernek lenni nem könnyű. A felnőttkor és a gyermekkor közötti idő változásokkal teli - mind fizikai, mind érzelmi szinten. A hormonok tombolásakor a kamaszoknak gyakran nehéz társadalmi szinten elfogadottan viselkedni. Mérsékelt dühkitörések, duzzogás, a szülők figyelmen kívül hagyása - mindez szokásos tiniviselkedés. A legtöbb tinédzser úgy érzi, hogy mások nem értik meg őket. De ezt mindannyian átéljük/átéltük. Értjük!
A kamaszok felkészítése erre az időszakra elősegítheti, hogy jobban tudja kezelni ezeket a heves hangulatingadozásokat.
A konfliktuskezelési készségeket minden tizenévesnek meg kell(ene) tanulnia. Szülőként is lehetsz a tanítója.
Miért fordulnak elő elő konfliktusok? A konfliktus az élet része. Nem számít, mennyire szeretnéd megvédeni a gyermeked tőle, ahogy egyre nagyobb lesz, fontos, hogy szembe tudjon nézni a konfliktusaival. Konfliktusok lehetnek a családon belül, testvérekkel és szülőkkel, barátokkal és általában a társadalommal.
Egyik legfontosabb dolog, amit szülőként átadhatunk, hogy a konfliktus, a vita nem negatív dolog. Lehet konstruktív, pozitív változásokhoz vezethet.
Mi történik, ha egy kamasz nem képes a konfliktusait -jól- kezelni? Otthon a megoldatlan konfliktusok feszült séget okoznak a kapcsolatban; otthonán kívül megszakadt barátságokhoz, akár bántalmazáshoz, erőszakhoz vezethetnek.
Miket érdemes megtanítani a gyerekeknek konfliktuskezelés témában?
Gurin Eszter life coach | önismeret, egyensúly, változás, párkapcsolat, anyaság, kamaszok |
www.eletterv.hu | |
+36 20 343 0895 |